projektowanie ogrodu Pierwszym etapem w realizacji Państwa marzeń o zielonej enklawie jest przygotowanie odpowiedniego projektu. Przystępując do projektowania dobry architekt pozna w pierwszej kolejności jego użytkowników i ich potrzeby, postępując w myśl zasady, że to oni określają treść i funkcję ogrodu, a projektant nadaje mu piękną formę.


Pierwszym etapem projektowym będzie wypracowanie wygodnego układu komunikacyjnego. Należy uwzględnić funkcjonalne dojście do budynku mieszkalnego, podjazd dla aut , a także ścieżki prowadzące do poszczególnych wnętrz ogrodowych. Kolejny etap to analiza warunków panujących na danym terenie: glebowych, wodnych, nasłonecznienia, które determinują dobór odpowiednich gatunków roślin.
projektowanie Lublin Ważnym aspektem jest także ukształtowanie terenu. Doświadczony architekt nie będzie na siłę zmieniał istniejącej w otoczeniu rzeźby, lecz wykorzysta ją, aby nadać ogrodowi ciekawy kształt. Odpowiednio zaprojektuje skarpy, murki, tarasy ziemne i wybierze najdogodniejsze miejsce na lokalizację oczka wodnego. Projektując ogród trzeba również zwrócić uwagę na infrastrukturę, która zapewni nam w miarę bezobsługowe użytkowanie, finalnie wydobywając jego walory. Planujemy więc oświetlenie zieleni, doprowadzenie prądu do placów wypoczynkowych, altan i oczka wodnego (umożliwi to podłączenie systemu filtracji, oświetlenia). Warto pomyśleć o montażu rur drenarskich umożliwiających odprowadzenie wody deszczowej pod powierzchnią gruntu. Ważnym elementem infrastruktury w ogrodzie jest system automatycznego nawadniania oraz urządzenia samoczynnie koszące trawę. Wykonują one za nas codzienne prace ogrodnicze i dzięki systematyczności zapewniają piękny wygląd trawnika i szybsze przyrosty posadzonych roślin.


Uwzględniając wszystkie wymienione aspekty możemy już na etapie projektowym wyeliminować popełniane zwykle błędy, a tym samym zaoszczędzić sobie zbędnej pracy i kosztów. Przygotowanie projektu pozwala także na odpowiednie zaplanowanie harmonogramu prac, czy podzielenie jej na etapy, gdy koszty nie pozwalają na całościową realizację. Wówczas pozostaje nam przystąpić do wykonania, cieszyć się pięknem naszego ogrodu, korzystać z jego uroków i podziwiać stopniowy rozwój.


Oferujemy Państwu kompleksową usługę projektową uwzględniającą:

- projekty nawierzchni brukowych i ciągów pieszych
- projekty zieleni, doboru gatunkowego
- projekty ogrodzeń, altan, grilli i murków ogrodowych
- projekty oczek wodnych, kaskad, strumieni
- projekty instalacji automatycznego nawadniania


Zamawiając w naszej firmie usługę projektową otrzymają Państwo projekt wykonany przez doświadczonego Architekta Krajobrazu. Pierwszym etapem pracy będzie wizja lokalna, poznanie Państwa oczekiwań i preferencji, a także wykonanie niezbędnych pomiarów w terenie. Następnie nasz architekt przedstawia szkice koncepcyjne uwzględniające plan ogrodu (schemat funkcjonalno- przestrzenny) oraz wizualizacje przedstawiające projektowaną zieleń w rozmiarach dojrzałych. Po zaakceptowaniu koncepcji przystępujemy do wykonania projektu technicznego, obejmującego wszelkie projekty szczegółowe, wyliczenia materiałów oraz kosztorys inwestorski – będący jednocześnie ofertą naszej firmy.